KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT

Shko poshtė

KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT Empty KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT

Mesazh nga **_ALBANIAN_** prej Wed May 07, 2008 6:31 pm

Thenie te njerezve te "shquar"

640 Kb RAM duhet te jene te mjaftueshme per cdo njeri.
Bill Gates 1981

Internet?
Ne nuk jemi te interesuar per te. Bill Gates 1993

Ka njerez qe nuk pelqejne kapitalizmin, ka dhe njerez qe nuk pelqejne kompjuterat, por nuk ka asnje qe pelqen kompjuterat dhe nuk pelqen Microsoft-in. Bill Gates.

Te gabosh eshte njerezore, por per ti katranosur gjerat fare you keni nevoje per nje kompjuter. Paul Ehrlich.

Kompjuterat jane te panevojshme, ata mund t'ju japin vetem pergjigjet. Pablo Picasso

Unix eshte nje system i thjeshte operimi, por ju duhet te jeni gjeni per te kuptuar thjeshtesine e tij. Dennis Ritchie

Une mendoj se ne bote ka vend vetem per pese kompjutera. Thomas Watson, President i IBM, 1943

Nuk ka ndonje arsye pse ndonjeri do te deshiroje nje kompjuter ne shtepi. Ken Olson President i Digital Equip. Corp.

Kompjuterat ne te ardhmen do te peshojne me pak se 1.5 ton. Popular Mechanics 1949.

_________________
Sekret e zemres tėnde mos ja trego askujt se po si mbajti zemra jote nuk i mban zemra e askujt"
**_ALBANIAN_**
**_ALBANIAN_**
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 51
Registration date : 28/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://milan.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT Empty Re: KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT

Mesazh nga **_ALBANIAN_** prej Wed May 07, 2008 6:31 pm

Arsye pse Windows nuk eshte nje virus.

1. Viruset jane falas.
2. Viruset nuk zene pjesen me te madhe te hard-diskut tuaj.
3. Viruset nuk kerkojne 80 Mb RAM.
4. Viruset nuk kane gabime ne ekzekutim.
5. Viruset nuk kane tre manuale te ndryshme.
6. Viruset nuk jane ne cdo kompjuter.
7. Asnjeri nuk merakoset sepse nje virus del 16 bit, megjithese eshte reklamuar si 32 bit.
8. Viruset veteinstalohen

_________________
Sekret e zemres tėnde mos ja trego askujt se po si mbajti zemra jote nuk i mban zemra e askujt"
**_ALBANIAN_**
**_ALBANIAN_**
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 51
Registration date : 28/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://milan.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT Empty Re: KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT

Mesazh nga **_ALBANIAN_** prej Wed May 07, 2008 6:32 pm

Argument qe Bill Gates eshte djalli.

Emri i vertete i Bill Gates eshte William Henry Gates III. Ne kohet e sotme ai njihet si Bill Gates (III).

Duke konvertuar germat e emrit te tij sipas kodit ASCII dhe duke i shtuar 3 (III) marrim:

B 66
I 73
L 76
L 76
G 71
A 65
T 84
E 69
S 83
+ 3
--------------
666 !!

Dikush mund te pyese ??
Si u be Bill Gates kaq i fuqishem?
Koicidence?
Para se te vendosni merrni ne kosiderate dhe keto me poshte:

M S - D O S 6 . 2 1
77+83+45+68+79+83+32+54+46+50+49 = 666

W I N D O W S 9 5
87+73+78+68+79+87+83+57+53+1 = 666

Koicidence? Vendosni ju

_________________
Sekret e zemres tėnde mos ja trego askujt se po si mbajti zemra jote nuk i mban zemra e askujt"
**_ALBANIAN_**
**_ALBANIAN_**
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 51
Registration date : 28/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://milan.albanianforum.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT Empty Re: KURIOZITETE RRETH KOMPJUTERIT

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi